CONTINUATION OF 2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE

HOME |ROOM ALLOCATION|

 

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Biochem Lab
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 MLC III
Imelda Kemeza, *****RAYMOND AMANYA*****
EDM4111 EDUCATION METHODS
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Bloodbank and Hospital
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Community
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00 BPCD II, BGWH II
Prudence Kemigisha
STP2101 Students' Community Twinning Project
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
DS LAB IV
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 PROCUREMENT
Geoffrey Bwireh
1BBA3113 International Procurement Management
ECO III
ECO3106 MONITORING AND EVALUATION
BCS III
Aggrey Obbo
CSC3114 Data Mining
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Dissection Room
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
ESS CLINIC
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
FFS01
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
FFS02
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Faculty of Science Computer Lab
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
GFL01
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 PEM II
Silaji Wanambwa, *****WASSWA WILLIAM*****
PEEM2101 SEDIMENTOLOGY & STRATIGRAPHY
BCE III, BME III
Mackenzie Turihirwe, *****SILAJI WANAMBWA*****
BCE3124 Embedded systems design
EEE I, BCE I
*****DENIS LUKAAYA*****
BCE1113 Information and Communication technology
BME III
Phaisal Lubega, *****FELIX ATUHAIRE*****
BME3104 DESIGN OF ANALOGUE CIRCUITS
EEE II
Mellon Tayebwa, *****SILAJI WANAMBWA*****
BBA2101 FINANCIAL ACCOUNTING
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 PEM I
Denis Bbosa, *****ZIINE JOHN******
PEEM1101 Foundations in Engineering
EEE III
Ziine John
EEE3105 ELECTROMAGNETIC FIELDS
EEE IV
Theodora T. Twongyirwe, *****ZIINE JOHN******
BCE4113 Engineering Project Planning and Management
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
GFL02
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BCE III, BME III
Natukunda Faith, *****FELIX ATUHAIRE*****
BCE3125 Computer Based Medical Systems
BME I
*****FELIX ATUHAIRE*****
BME1104 Applied Physics I
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 PEM III, EEE III
Josephine Najjobyo, *****SILAJI WANAMBWA*****
PEEM3105 RESEARCH METHODS
PEM IV, BCE IV
*****DENIS LUKAAYA*****
BCE4113 Engineering Project Planning and Management
PEM IV
Silaji Wanambwa, *****SILAJI WANAMBWA*****
PEEM4103 PETROLEUM PRODUCTION SYSTEMS
PEM III
*****PATRICK KABANDA******
PEEM3106 PROCESS DYNAMICS AND CONTROL
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Hospital and Blood Bank
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
ICS LAB I
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BCS I
Martin Ngobye, *****KATE IMANIRAMPA*****
CSC1103 Computer Organisation and Architecture
BSE II
*****ROBERT MUGONZA*****
SWE2106 CLOUD COMPUTING
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
ICS LAB II
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BCS III
Jane Katusiime
CSC3116 Artificial Intelligence
BCS II, BSE II
Evarist Nabaasa, *****KAWUMA SIMON *****
CSC2114 Object Oriented Programming- Java II
BCS II
*****KAMUGANGA FRANCIS*****
CSC2110 Data structures
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BSE II
Angella Musiimenta
SWE2102 REQUIREMENTS ENGINEERING
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
ICS LAB III
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00 BAF III
Agume Anthony
BSAF3128 Computerized Accounting
09:00-10:00 BCS II
Godwin Robert, *****KAWUMA SIMON *****
MTH2105 Numerical analysis computations
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BAF III
Agume Anthony
BSAF3128 Computerized Accounting
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
IITR PGR
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BSAL I
Peregrino Tumusingize
BSAL1105 Livestock Production Systems
BGWH I
Viola Nyakato, *****MARY AMONGI*****
GWH1102 Introduction to Gender and Health
BGWH I
Elizabeth Kemigisha, *****MARY AMONGI*****
GWH1101 Human Reproductive System
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BGWH III
Elizabeth Kemigisha
GWH3103 Health Promotion Philosophy, Principles and theory
BSAL II
Peregrino Tumusingize, *****NATUMANYA DEBORAH*****
BALFP2103 Animal Health and Disease
BCS I
Ruth Nakato, *****DICKSON KALUNGI*****
CSC1101 ICT Principles
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
IMS102
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 SUSTAINABLE RURAL DEVELOPMENT
Roberts Muriisa, *****MOREEN KEMIREMBE*****
BPCD3105 Gender in Rural Development
ECO III, ECO I
ECO3105 LABOUR AND INDUSTRIAL ECONOMICS / ECO3107 TRANSPORT ECONOMICS / ECO1101 INTRODUCTORY MICRO ECONOMICS
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BPCD I, BGWH I
Imelda Kemeza, *****MARY AMONGI*****
BPCD1110 Introduction to Community Psychology
BIT I
Pius Ariho, *****KATE IMANIRAMPA*****
BIT1115 Mathematics for Information Technology
BSAL IV
Peregrino Tumusingize
BALFP4113 ANIMAL BREEDING
BSAL IV
Medard Twinamatsiko
BALFP4114 COMMUNITY RESILENCE AND LIVELIHOODS
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
IMS103
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BSAL III
Allan Kumakech
BALFP3106 Operations and Maintenance of Farm Tools and Equipment
BSAL II
Elias Oyesigye, *****SOPHIE TUSINGWIRE*****
BALFP2104 Crop Pests and Diseases
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BIT III
Ambrose Atuheire, *****AMBROSE IZARA*****
BIT3114 Computer Networks and Data communication
ECO II
Benjamin Musiita
ECO2104 ECONOMETRICS I
BPCD I
Roberts Muriisa
BPCD1109 Introduction to Development Plannining, Theory and Practice
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
IMSG01
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BSAL IV
Charles Muchunguzi
BALFP4101 FARM ENTERPRISE DEVELOPMENT AND INNOVATION SYSTEMS
ECO I
Benjamin Musiita, *****DEBORAH KAKURIMA*****
ECO1102 INTRODUCTION TO MATHEMATICS FOR ECONOMISTS
BSAL III
Ronald Twongyirwe
BALFP3109 Statistics for Agricultual Research
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 ECO III
Patience Asingwire
ECO3104 MONEY, BANKING AND PUBLIC FINANCE"
MARKETING
Frank B. Ahimbisibwe
1BBA3107 Marketing Channels
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
IMSG02
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
IMSG03
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
IMSG04
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 SUSTAINABLE RURAL DEVELOPMENT
Rita K.Naggayi, *****MOREEN KEMIREMBE*****
BPCD3104 Rural Livelihoods and Poverty Analysis
URBAN POLICY
Rita K.Naggayi
BPCD3107 Approaches to Urban Development
HUMAN RESOURCE
Asaph Katarangi Kaburura
1BBA3109 Wages and Salaries Administration
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BGWH II
Jackline Tumuhairwe
GWH2103 Women and Family Health Promotion
URBAN POLICY
Immaculate Tumuhimbise
BPCD3110 People Centered Urban Governance
BGWH III
Jackline Tumuhairwe, *****SOPHIE TUSINGWIRE*****, *****JOHN BOSCO NSENGIYUMVA*****
GWH3102 Principles of Health Education
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
MCH 1
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BIT III
Jane Katusiime, *****KAMUGANGA FRANCIS*****
BIT3112 Human Computer Interaction
BBA I, BSAF I
Rennie Bakashaba, *****MWAVU ROGERS*****
BBA1103 Principles of Business Economics
BSAF II
Patience Asingwire, *****ISMAIL BAHATI MUTABAZI*****
BSAF2116 Real Estate Finance
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BSAF I, BBA I
*****MOREEN KEMIREMBE*****
BSAF1106 Principles of ICT
BPSM I
Alex Twinomuhwezi, *****ALEX TWINOMUHWEZI*****
BPSCM1102 Procurement & Supply Chain Theory and Practice
BPSM II
Mellon Tayebwa
PSM2114 Financial Management
BPSM I, ECO I
Perez Mujuni, *****ISMAIL BAHATI MUTABAZI*****
BBA1101 Quantitative Methods
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
MCH 2
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BBA III, ECO III
Arthur Nuwagaba, *****DEBORAH KAKURIMA*****
1BBA3102 Strategic Management
BBA II
Baguma John M Kule
BBA2101 Intermediate Accounting
BPSM I
BBA1103 Principles of Business Economics
BPSM II
Akampwera Sheilla, *****DICKSON KALUNGI*****
PSM2116 Logistics and Distribution Management
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 ECO I, BPSM I
Florah Kobusingye, *****NATUMANYA DEBORAH*****
BBA1105 Principles of ICT
BPSM III
Ruth Nyiramaharo, *****MOREEN KABARUNGI*****
BPSCM3115 Strategic Procurement & Negotiation
BSE I
SWE1105 COMMUNICATION SKILLS
BPSM III
Alex Twinomuhwezi, *****ALEX TWINOMUHWEZI*****
BPSCM3116 Procurement Project Environment
BBA I, BSAF I
BBA1101 Quantitative Methods
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
MCH-LR
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
MLS Offices
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 MLC III
MLC3101 HAEMATOLOGY, BT AND PRACTICAL II VIVA
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 MLC III
MLC3102 MICROBIOLOGY AND PRACTICAL II VIVA
MLC III
MLC3103 PARASITOLOGY AND PRACTICAL II VIVA
MLC III
MLC3104 CLINICAL CHEMISTRY AND PRACTICAL II VIVA
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
MLT
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BAF III
Manasse Tumuhimbise, *****KAMUGANGA FRANCIS*****
BSAF3125 Financial Accounting III
BIT II
Yonasi Safari
BIT2111 Internet technologies and website design
BIT I
Ruth Nakato, *****AGUM SOLOMON*****
BIT1104 Fundamentals of Information Systems
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BIT II, BSE II
Tonny Engwau, *****KAWUMA SIMON *****
BIT2116 GIS
BIT III
Richard Ntwari, *****KAMUGANGA FRANCIS*****
BIT3111 Systems Administration I (Windows)
BBA II
Asaph Katarangi Kaburura
BBA2105 Organisational Behaviour
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Medical Ward
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Nursing Lecture Room
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
OBG Ward
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
PAT LAB
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
PCH LAB
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
PG Room (Library)
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
PHG LAB
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
PLT
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BAF III
*****KAMUGANGA FRANCIS*****
1BBA3102 Strategic Management
BSE I
Martin Ngobye, *****KATE IMANIRAMPA*****
SWE1103 EMERGING TREND IN SE
BPSM III, PROCUREMENT
Geoffrey Bwireh, *****MOREEN KABARUNGI*****
1BBA3112 E-Procurement
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BSAL III
Elias Oyesigye
BALFP3105 Farmer Institutional Development
BGWH II, BPCD II, BSAL II
Charles Muchunguzi, *****SOPHIE TUSINGWIRE*****
RMC2101 Qualitative Research Methods
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Paediatric Ward
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Pharmacy Board Room
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Pharmacy L1
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Pharmacy L2
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Postgraduate Room 1
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
ROOM 2
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BBA II, BSAF II, ECO II
Laws Tumusiime Mwije, *****ISMAIL BAHATI MUTABAZI*****
BBA2102 Company Law
BPSM II
Sarah Nabachwa, *****DICKSON KALUNGI*****
PSM2115 Principles of Marketing
BSAF II
Naster Tumwebembeire, *****ISMAIL BAHATI MUTABAZI*****
BSAF2114 Taxation I
BAF III
Daniel W. Atwine, *****DICKSON KALUNGI*****
BSAF3129 Investigative Auditing
ACCOUNTING, FINANCE
Naster Tumwebembeire, *****DEBORAH KAKURIMA*****
1BBA3105 Income Taxation
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BCS II, BIT III
*****ROBERT MUGONZA*****
BIT3117 / CSC2111 Scripting languages
BBA II, ECO II
Patience Asingwire
BBA2103 Development Economics
BIT III, BCS III
Niwabine Talent, *****KAMUGANGA FRANCIS*****
BIT3115 / CSC3113 Entrepreneurship
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
ROOM 5
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BSAL II
Valence Ngabo, *****SOPHIE TUSINGWIRE*****
BALFP2105 Micro and Macro Economics
BSAL I
Arinaitwe Abel
BSAL1104 Crop Production Systems
BPCD III
Clementia Neema Murembe, *****MOREEN KEMIREMBE*****
BPCD3101 Human Resource Planning
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 URBAN POLICY
Medard Twinamatsiko
BPCD3108 Public- Private Partnerships for Urban Service Delivery
SUSTAINABLE RURAL DEVELOPMENT
Geoffrey Kahangane, *****MOREEN KEMIREMBE*****
BPCD3103 Rural economics
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Resource Center
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BGWH II, BPCD II
Viola Nyakato, *****JOHN BOSCO NSENGIYUMVA*****
GWH2105 Gender Mainstreaming
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
S103
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BIT I
Kenneth Baguma, *****AGUM SOLOMON*****
BIT1101 Fundamentals of ICT
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
S109
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
S202
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
S205
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
S210
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BCS I, BSE I
Godwin Robert, Aggrey Obbo, *****KATE IMANIRAMPA*****
MTH1101 Discret Mathematics
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BPCD II
Prudence Kemigisha, *****SOPHIE TUSINGWIRE*****
BPCD2102 Civil Society Organizations and Development
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
S211
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
S310
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BCS III
Yonasi Safari
CSC3117 Automata, Complexity and Computability
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
S311
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BIT II, BSE II
*****NATUMANYA DEBORAH*****
BIT2112 Systems Analysis and Design
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
S403
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BPSM II
Niwabine Talent, *****DICKSON KALUNGI*****
PSM2113 Production &Operations Management
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BSAF I
Agume Anthony, *****MOREEN KEMIREMBE*****
BSAF1101 Introduction to Financial Accounting
BCS I, BIT I
Moreen Kabarungi, *****AGUM SOLOMON*****
CSC1104 Communication and Writing Skills for Computer Scientists
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
SFL01 (Computer Lab)
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BCE II
Evarist Nabaasa
BCE2113 Object Oriented Programming
BME II
Emmanuel Ahishakiye, *****WASSWA WILLIAM*****
BME2106 Database management systems
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
SFL02
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BCE IV
Addah Kyarisiima
BCE4121 Optoelectronics
EEE II
Abel Kamagara, *****FELIX ATUHAIRE*****
EEE2104 ELECTRICAL MACHINE DESIGN
EEE IV
Mackenzie Turihirwe
EEE4106 COMMUNICATIONS THEORY
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
SFS01
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
SFS02
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
SG05
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
SG06
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Senior Room
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Simulation LAB
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Surgical Ward
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
TFL01
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 EEE IV
*****MARTIN GALIWANGO*****
EEE4109 OPTICAL COMMUNICATION SYSTEMS
BCE II
Pius Ariho
BCE2115 Discrete mathematics and random processes
BCE III, BME III
Zaina Kalyankolo, *****ZIINE JOHN******
BCE3123 Applied Digital Systems and VLSI technologies
BME I
Muloogi Derrick, *****DENIS LUKAAYA*****
BME1103 Applied Chemistry
EEE I
Diana Kabarangira, *****WASSWA WILLIAM*****
BBA2105 Behavior in Organizations
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 PEM III
*****PATRICK KABANDA******
PEEM3103 TRANSPORT PROCESSES IN PETROLEUM PRODUCTION
PEM III
Fortunate Ogene, *****WASSWA WILLIAM*****
PEEM3108 SEISMIC INTERPRETATION
PEM II
Addah Kyarisiima
EEE2103 INTRODUCTION TO ELECTRICAL ENGINEERING
BCE III, BME III
Irene Magara, *****FELIX ATUHAIRE*****
BCE3117 Communication Systems Engineering / BME3102 ANALOGUE AND DIGITAL COMMUNICATION
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
TFL02
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 EEE II
Denis Bbosa, *****PATRICK KABANDA******
EEE2105 STATICS AND DYNAMICS
EEE IV
Abel Kamagara, *****WASSWA WILLIAM*****
EEE4107 ELECTRIC POWER ENGINEERING II
EEE III
BCE3123 Applied Digital Systems and VLSI technologies
PEM I
*****SILAJI WANAMBWA*****
PEEM1104 Introduction to Petroleum Engineering
BME II
Ziine John
BME2102 Electrical Network Analysis & Synthesis
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BME II
Ronald Kamoga, *****FELIX ATUHAIRE*****
BME2104 Human Anatomy & Physiology
BME I, PEM I
Walter Okello, *****SILAJI WANAMBWA*****
BCE1113 Information & Communication Technology
BCE II, EEE II
Richard Ssembatya, *****PATRICK KABANDA******
BCE2116 Software engineering 1
EEE III
BCE3117 Communication Systems Engineering / BME3102 ANALOGUE AND DIGITAL COMMUNICATION
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
TFS01
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 PEM III
Rodney Lubega, *****MARTIN GALIWANGO*****
PEEM3102 RESERVOIR ENGINEERING
PEM IV
Denis Igambi, *****ZIINE JOHN******
PEEM4102 GEOSTATISTICS
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 PEM II
Bennedicto Bukyana
PEEM2105 Workshop Practice
PEM II
Patrick Kabanda, *****PATRICK KABANDA******
PEEM2103 PETROLEUM EXPLORATION METHODS
BCE III
Phaisal Lubega
CSC2113 Database programming
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
TFS02
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BME I
Abel Kamagara, *****ZIINE JOHN******
BME1102 Basic Electrical & Electronics Engineering
EEE II
Wandera Joseph
EEE2106 WORKSHOP PRACTICE I
EEE II
Vincent Rutagangibwa, *****ZIINE JOHN******
EEE2101 Circuit Principles
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 PEM IV
Ronald Bitwire, *****FELIX ATUHAIRE*****
PEEM4106 ENGINEERING ENVIRONMENTAL SYSTEMS
BME II
Natukunda Faith, *****FELIX ATUHAIRE*****
BME2105 Biomaterials
PEM III
PEEM3107 WORKSHOP PRACTICE III
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
TV ROOM
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BSAL III
Racheal Byarugaba
BALFP3107 Food Science II
BSAL I
Hannington Odongo
BSAL1101 Livelihoods Approaches for Agricultural Transformation
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
University Inn Main Hall
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
University Inn Small Hall
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Wards
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
MRRH
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Psychiatric Ward
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Physiology Offices
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Pharmacology Offices
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
Nursing OFFICES
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER I FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE
IMS Boardroom
Monday,15th November 2021 Tuesday ,16th November 2021 Wednesday,17th November 2021 Thursday,18th November 2021 Friday,19th November 2021 Saturday ,20th November 2021 Sunday ,21st November 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
Timetable generated with MUST Central Timetabling System on 11/12/21 9:05 PM

Back to the top