2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)

HOME |ROOM ALLOCATION|

 

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Biochem Lab
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Blood Bank and Hospital
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Blood Bank and Hospital labs
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Community
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00 BPCD II, BGWH II, BSAL III, BPCD III, BGWH III, BSAL IV
Prudence kemigisha
STP2202 Students Community Twinning Project
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
DS LAB IV
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Dissection Room
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
ESS Clinic
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
FFS01
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BME I
Joseph Wandera, *****MAGARA IRENE******
BME1204 Applied Physics II PRACTICAL
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
FFS02
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Faculty of Science Computer Lab
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BCE III
*****MARTIN GALIWANGO*****
BCE3222 Network Programming
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
GFL01
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 PEEM I, EEE I
*****SILAJI WANAMBWA*****
EEE1206 Engineering Mathematics II
BME I
Mackenzie Tuhirirwe, *****MAGARA IRENE******
CSC1205 Introduction to Computer Programming – C
BME I, EEE I
Dennis Igambi, *****SILAJI WANAMBWA*****
BME1202 Engineering Drawing
EEE I, BCE I
Phaisal Lubega, *****SILAJI WANAMBWA*****
EEE1209 Digital Electronics
BCE III, EEE III
Addah Kyarisiima, *****FELIX ATUHAIRE*****
BCE3216 Instrumentation and Measurements
PEEM I
Derrick Muloogi, *****MARTIN GALIWANGO*****
PEEM1204 Applied Chemistry I
EEE III
Zaina Kalyankolo, *****FELIX ATUHAIRE*****
EEE3208 POWER ELECTRONICS
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BME II
Lawrence A, *****SILAJI WANAMBWA*****
BCE2215 Engineering Mathematics IV
BCE IV, EEE IV, PEM IV
Theodora T. Twongyirwe, *****MAGARA IRENE******, *****SILAJI WANAMBWA*****
BCE4221 Ethics and Legal Issues in Computing
PEM IV
Patrick Kabanda, *****WASSWA WILLIAM*****
PEEM4202 Integrated Asset Development
BME II
*****FELIX ATUHAIRE*****
BME2203 Transducers in Biomedical Instrumentation
EEE II, BCE II
*****MARTIN GALIWANGO*****
BCE2217 SOFTWARE ENGINEERING II
BCE IV, EEE IV, PEM IV
Nuwabiine Talent, *****ZIINE JOHN******
BBA2109 ENTREPRENEURSHIP DEVELOPMENT & BUSINESS ETHICS
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
GFL02
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BCE I, BME I
Ronald Bwitwiire, *****MAGARA IRENE******
BCE1211 Engineering Mathematics II
PEEM I, EEE I, BCE I
*****SILAJI WANAMBWA*****
CSC1205 Introduction to Computer Programming – C
BME I
Derrick Muloogi, *****MARTIN GALIWANGO*****
BME1203 Biochemistry
PEEM I, BCE I
*****MARTIN GALIWANGO*****
BME1202 Engineering Drawing
BCE III, EEE III
*****ZIINE JOHN******
BCE3211 Radio Propagation and Antennas
EEE I
Rodney Lubega, *****SILAJI WANAMBWA*****
EEE1201 Thermodynamics
EEE I, BCE II
*****MAGARA IRENE******
EEE1202 Technical Report Writing / BCE2210 Research Methods
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 PEM II
*****WASSWA WILLIAM*****
BCE2215 ENGINEERING MATHEMATICS IV
EEE III
Dennis Bbosa , *****FELIX ATUHAIRE*****
EEE3205 RENEWABLE ENERGY ENGINEERING
PEM II
Fortunate Ogene, *****WASSWA WILLIAM*****
PEEM2203 PETROLEUM GEOLOGY
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Hospital
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
ICS LAB I
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BCS III
Ruth Nakato
CSC3214 Legal and Ethical Issues in Computing
BCS III
David Bamutura
CSC3212 Emerging Trends in Computer Science
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BCS II
Yonasi Safari, *****KATE IMANIRAMPA*****
CSC2212 Design and Analysis of Algorithms
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
ICS LAB II
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BCS I
Tonny Engwau, *****KATE IMANIRAMPA*****
CSC1204 Database Systems
BCS I
Aggrey Obbo, *****KATE IMANIRAMPA*****
CSC1201 Computer networks
BCS III
Yonasi Safari
CSC3211 Compiler Construction
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BSE II
Walter Okello, *****ISMAIL BAHATI MUTABAZI*****
SWE2202 Data Communication Technology
BSE II
John Businge, *****KATE IMANIRAMPA*****
SWE2204 Software Matrics
BSE II
Simon Kawuma, *****KATE IMANIRAMPA*****
SWE2201 Formal Specification for Software Engineering
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
ICS LAB III
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BCS III
*****ROBERT MUGONZA*****
BIT3224 Distributed Computing
ACCOUNTING, FINANCE
Agume Anthony
1BBA3204 Computerised Accounting
BSE I, BCS I
David Bamutura, *****KAMUGANGA FRANCIS*****
SWE1202 Data Structures and Algoriths
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BCS II
*****MOREEN KABARUNGI*****
CSC2214 User Interface Design and Development
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
IITR PGR
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BGWH I
*****SOPHIE TUSINGWIRE*****
GWH1212 Social Support and Psychosocial Wellness
BGWH III
Elizabeth Kemigisha, *****NATUMANYA DEBORAH*****
GWH3216 Women Health and Ethics
SUSTAINABLE
William Serufusa, *****AMBROSE IZARA*****
BPCD3219 Rural Sociology
BGWH I
Elizabeth Kemigisha, *****SOPHIE TUSINGWIRE*****
GWH1204 Menstrual Health and Hygiene
BPCD I
Viola Nyakato
BPCD1208 Community Based Development and Social Change
BGWH I
Clementia Neema Murembe, *****SOPHIE TUSINGWIRE*****
GWH1205 Anthropology of Gender, Women’s Health & Reproduction
HUMAN RESOURCE
Asaph Katarangi Kaburura
1BBA3214 Job Design and Analysis
BSAL I
Abel Arinaitwe
BSAL1207 Annual and Perennial Crop Agronomy
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BGWH II
Viola Nyakato, *****NATUMANYA DEBORAH*****
GWH2207 Social Determinants of Population Health
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
IMS LECTURE ROOM
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
IMS Resource Center
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
IMS102
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 HUMAN RESOURCE
Babi David kamusaala, *****DEBORAH KAKURIMA*****
1BBA3215 Results Oriented Management
ACCOUNTING
Kambale Sowedi, *****ISMAIL BAHATI MUTABAZI*****
1BBA3202 Management Accounting
HUMAN RESOURCE
Babi David kamusaala, *****DEBORAH KAKURIMA*****
1BBA3213 Industrial Relations
PROCUREMENT
Geoffrey Bwireh, *****DEBORAH KAKURIMA*****
1BBA3217 Strategic Procurement
HUMAN RESOURCE
Diana Kabarangira, *****DEBORAH KAKURIMA*****
1BBA3212 Strategic Human Resource Management
BIT I
Frank T. Ahimbisibwe, *****JOHN BOSCO NSENGIYUMVA*****
DVS1203 Political Economy of Africa and Development
BPCD III
Cleophas Karooma, *****ALEX TWINOMUHWEZI*****
BPCD3216 Risk Analysis and Disaster Management
SUSTAINABLE
William Serufusa, *****MOREEN KABARUNGI*****
BPCD3220 Ownership and Sustainability of Rural Development Programs
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 ECO II
Perez Mujuni, *****ROBERT MUGONZA*****
ECO2203 LINEAR PROGRAMMING
BSAL IV
Elias Oyesigye
BALFP4209 Farm Design and Planning
BCS II
Richard Ssembatya, *****RAYMOND AMANYA*****
CSC2217 Research Methods in Computing
BIT II
*****JOHN BOSCO NSENGIYUMVA*****
DVS2201 Citizenry, Professionalism, Globalization and Entrepreneurship
BPCD II
Medard Twinamatsiko
BPCD2206 Infrastructure Planning and Management
BBA II
Frank B. Ahimbisibwe, *****FRED KAGGWA*****
BBA2201 Principles of Marketing
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
IMS103
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 FINANCE
Patience Asingwire, *****MARTIN IZARA*****
1BBA3207 Financial Institutions Management
FINANCE
Daniel W. Atwine
1BBA3206 Credit and Risk Management
FINANCE
Manasse Tumuhimbise
1BBA3205 Investment Analysis
BBA I
Nsambu Kijjambu Frederick, *****MOREEN KABARUNGI*****
BBA1202 Principles of Insurance
MARKETING
Sarah Nabachwa, *****DEBORAH KAKURIMA*****
1BBA3210 Advertising and Promotions
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 ECO II
Benjamin Musiita, *****NATUMANYA DEBORAH*****
ECO2202 ECONOMIC DEVELOPMENT, POLICY AND PLANNING"
BCS II
Martin Ngobye, *****RAYMOND AMANYA*****
CSC2211 Logic Programming
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
IMSG01
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 PROCUREMENT
Aryatwijuka Wilbroad
1BBA3216 Public Porcurement and Disposal Management
ECO III
ECO3207 MONETARY ECONOMICS
ECO III
Benjamin Musiita
ECO3201 ADVANCED MACRO ECONOMICS ANALYSIS
MARKETING
Frank B. Ahimbisibwe
1BBA3208 Retail Trade
BSAL I
*****ALEX TWINOMUHWEZI*****, *****AGUM SOLOMON*****
DVS1203 Political Economy of Africa and Development
BSAL I
Elias Oyesigye
BSAL1210 Agroforest
BSAL I
Peregrino Tumusingize
BSAL1209 Paultry and Pig Production
BSAL I
Reacheal Byarugaba
BSAL1205 Inrtroduction to Food Science
ECO III
Bernard Kakuhikire
ECO3203 PROJECT PLANNING AND MANAGEMENT
ECO II
Geoffrey Kahangane
ECO2201 INTERMEDIATE MACRO ECONOMICS
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BPCD II
Medard Twinamatsiko, *****AMBROSE IZARA*****
BPCD2207 Population, Planning and Development
BGWH II
Elizabeth Kemigisha, *****NATUMANYA DEBORAH*****
GWH2206 Gender, Sexuality & Reproductive Health
BSAL II
DVS2201 Citizenry, Professionalism, Globalization and Entrepreneurship
BSAL II
Peregrino Tumusingize, *****DICKSON KALUNGI*****
BALFP2209 Agriculture Extension and Rural Development
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
IMSG02
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
IMSG03
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
IMSG04
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BPCD I
Robert Muriisa, *****JOHN BOSCO NSENGIYUMVA*****
BPCD1206 Introduction to Policy Formulation and Implementation
SUSTAINABLE
Arthur Nuwagaba, *****JOHN BOSCO NSENGIYUMVA*****
BPCD3218 Marketing and Rural Enterprise Development
BSAL I
Peregrino Tumusingize
BSAL1211 Dairy and Beef Production
URBAN
Rogers Bariyo, *****MOREEN KEMIREMBE*****
BPCD3223 Urban Economies and Entrepreneurship
MARKETING
Arthur Nuwagaba, *****DEBORAH KAKURIMA*****
1BBA3209 International Marketing
BSAL III
Abel Arinaitwe
BALFP3213 Seed Technology
URBAN
Barbara Rita Naggayi, *****ROBERT MUGONZA*****
BPCD3221 Essentials of Urban Planning
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BSAL II
Reacheal Byarugaba, *****DICKSON KALUNGI*****
BALFP2213 Food Systems and Security
BSAL II
Ronald Twongyirwe, *****ALEX TWINOMUHWEZI*****
BALFP2214 Plant Nutrition & Soil Fertility Management
BGWH II
Primrose Nakazibwe, *****SOPHIE TUSINGWIRE*****
GWH2209 Gender Based Violence & Human Rights
BPCD II, BGWH II
Tom Ogwang
DVS2201 Citizenry, Professionalism, Globalization and Entrepreneurship
BSAL II
Julius B. Lejju, *****DICKSON KALUNGI*****
BALFP2211 Introduction to Agro Meteorology
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Learning Center (Library)
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
MCH-MRRH
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
MCH1
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BBA I
Agume Anthony, *****MWAVU ROGERS*****
BBA1201 Fundamental Accounting
BIT I
*****MWAVU ROGERS*****
BIT1202 Object Oriented Programming 1
BPSM I, ECO I
*****AMBROSE IZARA*****
BBA1206 Business Ethics
BAF III
John Baguma Kule, *****JOHN BOSCO NSENGIYUMVA*****
BSAF3230 Accountant in Business
BPSM I
*****ALEX TWINOMUHWEZI*****
BBA1204 Business Statistics
BPSM I
Wendo M. Olema, *****AMBROSE IZARA*****
DVS1203 Political Economy of Africa and Development
BAF I
Laws Tumusiime Mwije, *****ASASIRA JUSTUS*****
BBA1203 Business Law
BBA I, ECO I
Laws Tumusiime Mwije, *****ALEX TWINOMUHWEZI*****
BBA1203 Business Law
BAF III
Manasse Tumuhimbise, *****ISMAIL BAHATI MUTABAZI*****
BSAF3231 Corporate Financial Reporting and Analysis
BPSM II
*****MOREEN KABARUNGI*****
PSM2221 Management Information System
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BPSM II
Ruth Nyiramahoro, *****MOREEN KABARUNGI*****
PSM2218 Stores & Warehousing Management
BIT III
Josephine Ayebare, Mugisha Samuel, *****DICKSON KALUNGI*****
BIT3212 Innovation challenge
BBA II, ECO II
Sarah Nabachwa, *****FRED KAGGWA*****
BBA2206 Business Research Methods
BPSM II
*****DICKSON KALUNGI*****
BBA2207 Cost Accounting
BPSM II
Wendo M. Olema, *****MOREEN KABARUNGI*****
DVS2201 Citizenry, Professionalism, Globalization and Entrepreneurship
BBA II, ECO II
Mellon Tayebwa, *****FRED KAGGWA*****
BBA2202 Financial Management
BSE II
Adones Rukundo, *****NATUMANYA DEBORAH*****
SWE2206 Distributed processing
PEM II, ECO II
*****MARTIN IZARA*****
BBA2203 Human Resource Management
BBA II, ECO II
Nuwabiine Talent, *****FRED KAGGWA*****
BBA2205 Production and Operations Management
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
MCH2
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BPSM I
*****AMBROSE IZARA*****
BBA1201 Fundamental Accounting
BAF I
Bernard Kakuhikire, *****ISMAIL BAHATI MUTABAZI*****
BBA1206 Business Ethics
ACCOUNTING
Manasse Tumuhimbise, *****ISMAIL BAHATI MUTABAZI*****
1BBA3203 Public Sector Accounting
BBA I, ECO I
Perez Mujuni, *****MWAVU ROGERS*****
BBA1204 Business Statistics
PEEM I, EEE I
Specioza Twinamasiko, *****MARTIN GALIWANGO*****, *****ZIINE JOHN******
DVS1203 Political Economy of Africa and Development
BPSM I
Diana Kabarangira, *****AMBROSE IZARA*****
PSM1206 Organizational Behavior
BAF III
Patience Asingwire, *****ISMAIL BAHATI MUTABAZI*****
BSAF3232 Cooperative Finance and Management
BPSM I
*****AMBROSE IZARA*****
BBA1203 Business Law
BIT I
*****NATUMANYA DEBORAH*****
BIT1204 Systems Analysis and Design
BAF I
*****ASASIRA JUSTUS*****
BBA1205 Management Information Systems
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BAF II
Nsambu Kijjambu Frederick, *****AGUM SOLOMON*****
BSAF2223 Taxation II
BAF III
Kizza Patricia Justine, *****JOHN BOSCO NSENGIYUMVA*****
BSAF3233 Financial markets
BAF II
*****AGUM SOLOMON*****
BBA2206 Business Research Methods
BBA II
Naster Tumwebembeire, *****FRED KAGGWA*****
BBA2207 Cost Accounting
EEE II, PEM II
Specioza Twinamasiko, *****WASSWA WILLIAM*****
DVS2201 Citizenry, Professionalism, Globalization and Entrepreneurship
BAF II
Frank B. Ahimbisibwe, *****AGUM SOLOMON*****
BSAF2207 Principles of Marketing
BBA II, EEE II
Asaph Katarangi Kaburura, *****FRED KAGGWA*****
BBA2203 Human Resource Management
BAF II
Akampwera Sheilla, *****AGUM SOLOMON*****
BSAF2210 Principles of Procurement
BSE II
Tonny Engwau, *****ROBERT MUGONZA*****
SWE2203 Software Architecture and Design
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
MLS offices
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
MLT
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BSE I
Adones Rukundo
SWE1205 Database Programming
BSE I
Gloria Munguci
SWE1203 Operating Systems
URBAN
Barbara Rita Naggayi, *****RAYMOND AMANYA*****
BPCD3222 Urban Ecology
BCS I, BSE I
Evarist Nabaasa, *****ALEX TWINOMUHWEZI*****
CSC1202 Object Oriented Programming I
BIT I
Jane Katusiime
BIT1201 Operating Systems
BSE I
*****MOREEN KEMIREMBE*****
DVS1203 Political Economy of Africa and Development
BSE I
Martin Ngobye, *****ISMAIL BAHATI MUTABAZI*****
SWE1206 Computer Architecture and Organisation
BSE I
Aarone Atuhe Mike
SWE1204 Software Systems Engineering Practice
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BCS II
*****FRED KAGGWA*****
CSC2218 Modeling and Simulation
BCS II
Angella Musiimenta, *****RAYMOND AMANYA*****
CSC2213 Software Engineering
BCS II
Walter Okello, *****ROBERT MUGONZA*****
CSC2215 Computer Organization and Architecture
BCS II
Richard Ntwari, *****RAYMOND AMANYA*****
CSC2216 Systems Administration
BSE II
*****DEBORAH KAKURIMA*****
SWE2205 User Interface Design and Development
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
MRRH
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Medical Ward
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Nursing Lecture Room
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
OBG Ward
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
PARA LAB
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
PAT LAB
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BIT II
*****AMBROSE IZARA*****
BIT2216 Client Server Programming for Applications
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
PHG LAB
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
PLT
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BIT III
*****FRED KAGGWA*****
BIT3214 Computer Network Security
BBA I
*****ASASIRA JUSTUS*****
BBA1206 Business Ethics
BIT I
*****ROBERT MUGONZA*****
BIT1203 Web Design and Development
BPCD I, BGWH I
Charles Muchunguzi, *****ASASIRA JUSTUS*****
BPCD1210 Participatory Approaches to Development
BBA I
Prudence kemigisha, *****MWAVU ROGERS*****, *****FELIX ATUHAIRE*****
DVS1203 Political Economy of Africa and Development
BPCD I
Valence Ngabo
BPCD1207 Basic Statistics
BGWH III
Immaculate Tumuhimbise
GWH3217 Leadership and Health Management
ACCOUNTING
Daniel W. Atwine, *****ISMAIL BAHATI MUTABAZI*****
1BBA3201 Advanced Accounting
BPCD I, BGWH I
Florah Kobusingye, *****MOREEN KABARUNGI*****
BPCD1205 Management Information Systems
BBA I
Florah Kobusingye, *****MWAVU ROGERS*****
BBA1205 Management Information Systems
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BPSM II
Aryatwijuka Wilbroad, *****DICKSON KALUNGI*****
PSM2219 Procurement and Supplies Environment
BAF I
Kizza Patricia Justine
BSAF1207 Financial Mathematics
BPCD II, BGWH II
Valence Ngabo, *****AGUM SOLOMON*****
RMC2201 Quantitative Research
BCS II, BIT II
Richard Ntwari, *****JOHN BOSCO NSENGIYUMVA*****
BIT2217 Computer graphics
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Paediatric Ward
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Pharma Janice
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Pharmacy L1
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BSAL I
Ivan Jjooga, *****ALEX TWINOMUHWEZI*****
BSAL1208 Apiculture and Aquaculture
ECO III
ECO3208 MANAGERIAL ECONOMICS
BCS I
*****ROBERT MUGONZA*****
DVS1203 Political Economy of Africa and Development
ECO III
Rennie Bakashaba
ECO3205 INTERNATIONAL ECONOMICS
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BSAL IV
Abel Arinaitwe, *****ASASIRA JUSTUS*****
BALFP4208 Agro-processing
BSAL IV
Peregrino Tumusingize
BALFP4207 Commodity value chain analysis
BCS II
DVS2201 Citizenry, Professionalism, Globalization and Entrepreneurship
BSAL IV
Manasse Tumuhimbise
BALFP4210 FARM BUSINESS ACCOUNTING AND FINANCE
BSAL II
Charles Muchunguzi, *****DICKSON KALUNGI*****
BALP2207 Land Tenure, Use and Planning
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Pharmacy L2
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 MARKETING
Bernard Kakuhikire
1BBA3211 Consumer Behaviour
BSAL III
Elias Oyesigye
BALFP3212 Post-Harvest Handling and Management
ECO III
Geoffrey Kahangane
ECO3202 NATURAL RESOURCE AND ENVIRONMENTAL ECONOMICS
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BSAL II
Francis Okori, *****DICKSON KALUNGI*****
BALFP2210 Soil Conservation Technologies
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Pharmacy Lab
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Post Graduate RM 1
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Post Graduate RM 2
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Psychiatric Ward
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
ROOM 2
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BAF I
Benjamin Musiita, *****ASASIRA JUSTUS*****
BSAF1208 Econometrix
BPSM III
Geoffrey Bwireh, *****NATUMANYA DEBORAH*****
PSM3212 Global Business Strategy
BPCD I, BGWH I, BSAL I
Charles Muchunguzi, *****SOPHIE TUSINGWIRE*****
BPCD1209 Methodology, Conceptualization and Theoretical Analysis
BPSM III
Ruth Nyiramahoro, *****NATUMANYA DEBORAH*****
PSM3211 Legal Aspects Of Procurement And Supply Chain Management
BAF II
Mellon Tayebwa, *****AGUM SOLOMON*****
BBA2208 Financial Management
BAF I
*****ASASIRA JUSTUS*****, *****FRED KAGGWA*****
DVS1203 Political Economy of Africa and Development
BPSM III
Akampwera Sheilla, *****ROBERT MUGONZA*****
PSM3213 Sustainable Procurement Management
BIT I
Godwin Robert, *****ROBERT MUGONZA*****
BIT1205 Probability and Statistics
BAF I
Naster Tumwebembeire, *****ASASIRA JUSTUS*****
BSAF1209 Financial Accounting
BPSM I
Patience Asingwire, *****AMBROSE IZARA*****
PSM1209 Entrepreneurial Practice
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BBA II
*****ALEX TWINOMUHWEZI*****
BBA2204 Procurement Principles
BIT III
*****MOREEN KABARUNGI*****
BIT3213 Professional and Social Issues in Computing
BIT II
Richard Kimera, *****JOHN BOSCO NSENGIYUMVA*****
BIT2213 Mobile Application Programming
BAF II
DVS2201 Citizenry, Professionalism, Globalization and Entrepreneurship
BIT II
*****MWAVU ROGERS*****
BIT2212 Database Programming
BIT II
Angella Musiimenta, *****JOHN BOSCO NSENGIYUMVA*****
BIT2214 Research Methods
BPSM II
*****ALEX TWINOMUHWEZI*****
PSM2220 Public Procurement & Disposal Management
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
ROOM 5
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 ECO I
Rennie Bakashaba, *****RAYMOND AMANYA*****
ECO1204 AGRICULTURAL ECONOMICS
ECO I
Rennie Bakashaba
ECO1203 TIME SERIES AND INDEX NUMBERS
BSAL III
Francis Okori
BALFP3211 Farm Water Use Technologies
BSAL I
Ronald Twongyirwe
BSAL1206 Principles of Soil Science
ECO I
*****MARTIN IZARA*****
DVS1203 Political Economy of Africa and Development
ECO I
Geoffrey Kahangane
ECO1201 INTRODUCTORY MACRO ECONOMICS
PROCUREMENT
Ruth Nyiramahoro, *****DEBORAH KAKURIMA*****
1BBA3218 Logistics and Transport Management
PROCUREMENT
Laws Tumusiime Mwije, *****DEBORAH KAKURIMA*****
1BBA3219 Procurement Law
ECO I
Benjamin Musiita
ECO1202 COMPUTING FOR ECONOMIST
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BGWH II
Immaculate Tumuhimbise, *****NATUMANYA DEBORAH*****
GWH2208 Health Policy and Practice
ECO II
DVS2201 Citizenry, Professionalism, Globalization and Entrepreneurship
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Resource Center
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BPCD III, BGWH III
Rogers Bariyo, *****MOREEN KABARUNGI*****
BPCD3215 Monitoring and Evaluation
BSAL III
Hannington Odongo
BALFP3210 Appraisal of Agricultural Rural Development Projects
BGWH III
Jackline Tumuhairwe
GWH3218 Community Based Health Promotion & Education
BPCD I, BGWH I
Immaculate Tumuhimbise, *****SOPHIE TUSINGWIRE*****, *****MOREEN KABARUNGI*****, *****NATUMANYA DEBORAH*****
DVS1203 Political Economy of Africa and Development
BSAL III
Hannington Odongo
BALFP3214 Climate Change and Farm Production
BSAL III
Elias Oyesigye
BALFP3219 Agricultural Experiment Design
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BPCD II
Valence Ngabo
BPCD2211 Basic Econometrics
BPCD II, BSAL II
Ronald Twongyirwe
BPCD2212 Introduction to Geographic Information Systems
BBA II
Prudence kemigisha, *****FRED KAGGWA*****
DVS2201 Citizenry, Professionalism, Globalization and Entrepreneurship
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
S103
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BS I BIOLOGICAL
Julius Tumusiime, *****KAMUGANGA FRANCIS*****
BIO1207 Introduction to Plant Functions & Growth
BS I BIOLOGICAL
Wangalwa Rapheal, *****ALEX TWINOMUHWEZI*****
BIO1206 Basic Ecology
BS I BIOLOGICAL
John Bosco Nkurunungi, *****AMBROSE IZARA*****
BIO1208 Vertebrates' Morphology and Classification
CHEMISTRY
Christopher Adaku
CHE3207 Polyfunctional Alphetic Chemistry
BS I CHEM-MATHS, BS I PHYSICAL
*****DICKSON KALUNGI*****, *****ISMAIL BAHATI MUTABAZI*****
DVS1203 Political Economy of Africa and Development
BS I BIOLOGICAL
Justine Nakintu, *****ALEX TWINOMUHWEZI*****
BIO1205 Animal Evolution and Developmental Biology
BS I BIOLOGICAL, BS I CHEM-MATHS
Hannington Gumisiriza, *****KAMUGANGA FRANCIS*****
CHE1204 Basic Organic Chemistry
BIOLOGY
Grace R. Kagoro, *****JOHN BOSCO NSENGIYUMVA*****
BIO3205 Animal Behaviour
BS I CHEM-MATHS, BS I BIOLOGICAL
Grace Birungi
CHE1206 Environmental Chemistry
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BS II BIOLOGICAL
Wangalwa Rapheal
BIO2207 Research Methods & Biostatistics
BS II BIOLOGICAL
Julius Tumusiime, *****MOREEN KEMIREMBE*****
BIO2205 Entomology& Parasitology
BS II CHEM-MATHS, BS II PHYSICAL
*****MARTIN IZARA*****
DVS2201 Citizenry, Professionalism, Globalization and Entrepreneurship
DLT II
Baguma Jonathan
DLC2206 Alicyclic and Heterocyclic Chemistry
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
S109
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 DLT I
Cherop Tonny, *****PEACE MBABAZI*****
DLC1205 Electrochemistry
BIOLOGY
Jane Yatuha, *****MWAVU ROGERS*****
BIO3207 Hydrobiology / Aquatic Science
DLT I
Monica Kamwiine, *****PEACE MBABAZI*****
DLB1204 Ecology
PHYSICS
Tom Mutabazi , *****MICHEAL BYAMUKAMA*****
PHY3210 Computational Physics II
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 DLT I
Jonathan Baguma
DLC1202 Carbon Chemistry
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
S204
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 DLT I
Immaculate Nakazibwe, *****PEACE MBABAZI*****
DLB1205 Soil Science
DLT I
Cherop Tonny, *****PEACE MBABAZI*****
DLC1206 Practical Chemistry
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
S205
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BS III PHYSICS
Geoffrey Andima, *****MICHEAL BYAMUKAMA*****
PHY3218 INTRODUCTION TO SPACE PHYSICS AND TECHNOLOGY
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
S210
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 ECO III
*****ISMAIL BAHATI MUTABAZI*****
ECO3204 NATIONAL INCOME ACCOUNTS
MATHEMATICS
Martin Karuhanga, *****MOREEN KEMIREMBE*****
MTH3206 Topology
BS II PHYSICAL
Nelson Ndugu
PHY2210 Computational Physics
BCS I
Pius Ariho, *****MARTIN IZARA*****
MTH1201 Applied Linear Algebra
CHEMISTRY
Hannington Gumisiriza
CHE3206 Structure Determination and Spectrocopy
MATHEMATICS
*****MICHEAL BYAMUKAMA*****, *****ASASIRA JUSTUS*****
MTH3207 Biomathematics
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BIT II
Kenneth Baguma, *****JOHN BOSCO NSENGIYUMVA*****
BIT2215 Software Engineering
BS II PHYSICAL
Geoffrey Andama, *****MWAVU ROGERS*****
PHY2208 Electronics I
DLT II
DLC2209 Nuclear and Radiation Technlogy
DLT II
Begumisa Godfrey
DLB2208 Entomology and Parasitology
DLT II
Cherop Tonny
DLC2208 Material Science
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
S211
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BIOLOGY
Jeninah Atwebembeire, *****MOREEN KEMIREMBE*****
BIO3206 Microbiology and Biotechnology
DLT I
Begumisa Godfrey, *****PEACE MBABAZI*****
DLB1206 Cell biology
DLT I
Jonathan Baguma, *****PEACE MBABAZI*****
DLC1204 Phase and Chemical Equilibrium
BS II PHYSICAL
Cosmos Dumba
PHY2205 Quantum Mechanics I
BS I PHYSICAL
Valence Habyarimana
PHY1212 Waves and Optics
BS II PHYSICAL
Valence Habyarimana
PHY2211 Nuclear Radiation Physics II
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 DLT II
Apollo Milton Wesuta, *****RAYMOND AMANYA*****
DLB2201 /DLC2201 Clinical Chemistry
PHYSICS
Michael Robson Atim
PHY3214 Microwaves and Fibre Optics
DLT II
Baguma Jonathan
DLC2210 Environment Chemistry
DLT II
Nimusiima Lydia Jolly, *****RAYMOND AMANYA*****
DLB2210 Haematology
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
S310
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BSAL III
Cleophas Karooma
BALFP3209 Community Based Approaches to Disaster Management
BME I
*****MAGARA IRENE******, *****PEACE MBABAZI*****
DVS1203 Political Economy of Africa and Development
BS I CHEM-MATHS, BS I PHYSICAL
Ronald Mwesigwa
MTH1206 Classical Mechanics
BCS I
Godwin Robert, *****ROBERT MUGONZA*****
MTH1202 Integrated Calculus
DLT I
Hannington Gumisiriza, *****PEACE MBABAZI*****
DLC1203 Kinetics and Thermodynamics
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 DLT II
Eunice A. Olet, *****AGUM SOLOMON*****
DLB2209 Herbarium and Museum
DLT II
Apollo Milton Wesuta, *****MOREEN KABARUNGI*****
DLC2207 Unit Operations
BS II CHEM-MATHS, BS II PHYSICAL
Michael Byamukama, *****MARTIN IZARA*****
MTH2207 Probability Theory II
DLT II
Immaculate Nakazibwe, *****RAYMOND AMANYA*****
DLB2207 Genetics and Evolution
BME II
DVS2201 Citizenry, Professionalism, Globalization and Entrepreneurship
BIT II
Aarone Atuhe Mike, *****JOHN BOSCO NSENGIYUMVA*****
BIT2211 Business Intelligence and Data Warehousing
BS II PHYSICAL
Okot David Kilama, *****MARTIN IZARA*****
PHY2209 Solor Energy Physics
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
S311
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 PHYSICS
Silver Onyango, *****MICHEAL BYAMUKAMA*****
PHY3211 Classical Mechanics III
MATHEMATICS
Mary Nanfuka, *****MICHEAL BYAMUKAMA*****
MTH3205 Differential Equations
PHYSICS
Silver Onyango, *****MICHEAL BYAMUKAMA*****
PHY3207 Electromagnetism II
PHYSICS
Sharon Aol, *****MICHEAL BYAMUKAMA*****
PHY3216 Geophysics
PHYSICS
Ayebare Daphine, *****MARTIN IZARA*****
PHY3215 Material Science
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BSE II
DVS2201 Citizenry, Professionalism, Globalization and Entrepreneurship
BS II PHYSICAL
Okot David Kilama
PHY2207 Electromagnetism I
BS I PHYSICAL
Silver Onyango
PHY1210 Environmental Physics
BS I PHYSICAL
Sharon Aol
PHY1211 Nuclear Radiation I
BS II PHYSICAL
Tom Mutabazi , *****RAYMOND AMANYA*****
PHY2212 Observational Techniques in Astronomy
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
S403
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BS I CHEM-MATHS, BS I PHYSICAL
John Emenyu, *****NATUMANYA DEBORAH*****
MTH1204 Calculus II
BS III , BS III MATHEMATICS, BS III PHYSICS
Aloysius Rukundo, *****MICHEAL BYAMUKAMA*****
PSY3205 Measurements and Evaluation in Education and Psychology
BS I BIOLOGICAL, BS I CHEM-MATHS, BS I PHYSICAL
Aloysius Rukundo, *****KAMUGANGA FRANCIS*****
PSY1206 Developmental Psychology
BS I CHEM-MATHS, BS I PHYSICAL
Kasifa Namyalo
MTH1205 Calculus III
BS I BIOLOGICAL, BS I CHEM-MATHS, BS I PHYSICAL
Alice Mwesigwa, *****KAMUGANGA FRANCIS*****
EDU1207 Comparative Education
BS I BIOLOGICAL
Primrose Nakazibwe, *****KAMUGANGA FRANCIS*****, *****MICHEAL BYAMUKAMA*****
DVS1203 Political Economy of Africa and Development
BS I BIOLOGICAL, BS I CHEM-MATHS, BS I PHYSICAL
Adrian Mwesigye, *****KAMUGANGA FRANCIS*****
EDU1205 Philosophy of Education
BS III , BS III MATHEMATICS, BS III PHYSICS
Muwonge Charles Magoba, *****MICHEAL BYAMUKAMA*****, *****ASASIRA JUSTUS*****
PSY3206 Special Needs Education
BS II CHEM-MATHS, BS II PHYSICAL
*****MWAVU ROGERS*****
MTH2209 Computer Programming in C++
BS I BIOLOGICAL, BS I CHEM-MATHS
Irene Nalumanasi, *****AMBROSE IZARA*****
CHE1205 Bonding, Structure and Periodic Chemistry
CHEMISTRY
Denis Byamugisha
CHE3205 Bioinorganic, Organometallic and Crystal Chemistry
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BS II BIOLOGICAL, BS II CHEM-MATHS, BS II PHYSICAL
Imelda Kemeza, *****MOREEN KEMIREMBE*****
PSY2204 Social Psychology
BS II CHEM-MATHS, BS II PHYSICAL
Kasifa Namyalo, *****MOREEN KEMIREMBE*****
MTH2205 Linear Programming
BS II BIOLOGICAL
Jackline Kampire, *****MARTIN IZARA*****
BIO2206 Applied Ecology
BS II BIOLOGICAL, BS II CHEM-MATHS, BS II PHYSICAL
Flavia Asingwire Jeninah, *****ROBERT MUGONZA*****
EDU2204 The Teacher and the Changing Roles
BS II BIOLOGICAL
Primrose Nakazibwe, *****MOREEN KEMIREMBE*****
DVS2201 Citizenry, Professionalism, Globalization and Entrepreneurship
BS II BIOLOGICAL, BS II CHEM-MATHS
*****MOREEN KEMIREMBE*****
CHE2206 Aromatic Chemistry
BS II CHEM-MATHS, BS II PHYSICAL
Mary Nanfuka, *****MARTIN IZARA*****
MTH2208 Numerical Analysis I
BS II BIOLOGICAL
Jackline Kampire, *****MOREEN KEMIREMBE*****
BIO2208 Vertebrate Structure and Function: Ornithology and Mammalogy
BS II BIOLOGICAL, BS II CHEM-MATHS
Emmanuel Ntambi, *****MOREEN KEMIREMBE*****
CHE2205 Electrochemistry
BS II BIOLOGICAL, BS II CHEM-MATHS
Emmanuel Ntambi, *****MOREEN KEMIREMBE*****
CHE2204 Reaction Kinetics
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
SFL01-Computer Lab
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BCE I
Vincent Rutagangibwa
BCE1214 Computer Architecture and Organization
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BCE IV
Addah Kyarisiima, *****DENIS LUKAAYA*****
BCE4226 Digital Communications System Design
BCE II
Vincent Rutagangibwa, *****DENIS LUKAAYA*****
BCE2211 Computer Networks and Data Communication
BCE II
Phaisal Lubega, *****DENIS LUKAAYA*****
BCE2212 Analysis and Design of Algorithms
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
SFL02
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 PEM III
Farad Sagala, *****FELIX ATUHAIRE*****
PEEM3206 RESERVOIR CHARACTERIZATION & MODELING
EEE III
Irene Magara
EEE3209 COMMUNICATION SYSTEMS II
BME III
*****WASSWA WILLIAM*****
BIT3207 DATABASE PROGRAMMING
BCE I
Phaisal Lubega
EEE1209 Digital Electronics
BCE III
Mackenzie Tuhirirwe
BIT3224 Distributed Computing
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 EEE II
Abel Kamagara, *****ZIINE JOHN******
EEE2203 NETWORK THEORY
EEE IV
Mackenzie Tuhirirwe
EEE4206 RADIO FREQUENCY ENGINEERING
BCE IV
Mackenzie Tuhirirwe
BCE4222 Real Time System
BCE II
Zaina Kalyankolo, *****DENIS LUKAAYA*****
BCE2214 Electricity and Magnetism
PEM IV
Fortunate Ogene, *****FELIX ATUHAIRE*****
PEEM4203 PETROLEUM PROCESSING
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
SFS01
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 PEM III
*****SILAJI WANAMBWA*****
PEEM3207 RESERVOIR SIMULATION
BCE III
Phaisal Lubega
BCE3223 Mobile Networks and Computing
PEM III
Bendicto Bukyana
PEEM3208 WORKSHOP PRACTICE IV
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BCE II
Dennis Igambi, *****DENIS LUKAAYA*****
BCE2213 Statistical Computation
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
SFS02
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BME III
*****WASSWA WILLIAM*****
BME3208 BIOLOGICAL MODELLING AND SIMULATIONS
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 EEE IV
Abel Kamagara, *****FELIX ATUHAIRE*****
EEE4201 POWER SYSTEMS PROTECTION & COORDINATION
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
SG05
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BS I PHYSICAL
Trust Otto
PHY1209 Introduction to Astrophysics
BS III PHYSICS
Cosmos M. Dumba, *****MICHEAL BYAMUKAMA*****
PHY3217 GALAXY AND COSMOLOGY
PHYSICS
Okot David Kilama
PHY3205 Quantum Mechanics II
DLT I
Lydia Jolly Ninsiima
DLG1202 Histology and Histopathology
BGWH III
Jackline Tumuhairwe, *****DICKSON KALUNGI*****
GWH3219 Human Resource for Women Health
BS I PHYSICAL
Geoffrey Andima
PHY1208 Atomic and Particle Physics
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BS I PHYSICAL
Geoffrey Andima
PHY1207 Electricity and Magnetism
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
SG06
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 DLT I
Nimusiima Lydia Jolly, *****PEACE MBABAZI*****
DLB1202 HISTOLOGY AND HISTOPATHOLOGY
DLT I
*****PEACE MBABAZI*****
DLB1203 Introduction to Microbiology
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Senior Room
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Simulation Center
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
Surgical Ward
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
TFL01
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 PEM III
Fortunate Ogene, *****ZIINE JOHN******
PEEM3201 MONITORING AND MANAGEMENT OF OIL AND GAS IMPACTS ON THE ENVIRONMENT
BME III
Josephine Najjobyo, *****FELIX ATUHAIRE*****
BME3204 BIOSTATISTICS
BME III
*****WASSWA WILLIAM*****
BME3202 MEDICAL IMAGING I
BME I
Nuwabiine Talent, *****MAGARA IRENE******
BBA1209 Entrepreneur Development and Business Ethics
BME I
Faith Natukunda, *****DENIS LUKAAYA*****
BME1205 Engineering Mechanics
BME I
Ivan Muhumuza, *****MAGARA IRENE******
BME1206 Workshop Practice II
PEEM I
*****SILAJI WANAMBWA*****
PEEM1201 Applied Geology
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 EEE II
*****ZIINE JOHN******
BCE2215 ENGINEERING MATHEMATICS IV
BME II
Faith Natukunda
BME2205 Biomechanics, Prosthetic & Orthotics
BME II
*****MARTIN GALIWANGO*****
BME2204 Electronic Instruments
BME II
Abel Kamagara, *****MAGARA IRENE******
BME2206 Logic Circuits
BME II
Addah Kyarisiima, *****SILAJI WANAMBWA*****
BME2202 Circuit Analysis & Design
PEM II
Patrick Kabanda, *****ZIINE JOHN******
PEEM 2201 DRILLING ENGINEERING
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
TFL02
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 EEE III
Julius Taremwa, *****FELIX ATUHAIRE*****
EEE3207 ELECTRICAL MACHINES II
BME I
Josephine Najjobyo, *****MAGARA IRENE******
BME1204 Applied Physics II
EEE I, BCE I
Zaina Kalyankolo, *****SILAJI WANAMBWA*****
EEE1207 Circuit Theory
PEM III
Patrick Kabanda, *****FELIX ATUHAIRE*****
PEEM3204 PETROLEUM ECONOMICS AND MANAGEMENT
PEM III
Farad Sagala
PEEM3202 WELL TESTING
PEM III
*****MARTIN GALIWANGO*****
PEEM3203 PRODUCTION ENGINEERING
BME III
Ronald Bwitwiire, *****FELIX ATUHAIRE*****
BME3206 COMPUTER AIDED DESIGN
BME III
Johnes Obungoloch, *****FELIX ATUHAIRE*****
BME3203 BIOMEDICAL INSTRUMENTATION II
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 PEM IV
Dennis Bbosa , *****MAGARA IRENE******
PEEM4207 FINITE ELEMENT ANALYSIS
BCE III, BME III
*****ZIINE JOHN******
BCE3215 Digital Signal Processing / BME3205 DIGITAL SIGNAL PROCESSING FOR BIOMEDICAL APPLICATIONS
EEE II
Julius Taremwa, *****ZIINE JOHN******
EEE2202 ELECTRIC POWER ENGINEERING I
PEM II
Lawrence A, *****DENIS LUKAAYA*****
PEEM2205 NUMERICAL METHODS
PEM IV
Rodney Lubega, *****MAGARA IRENE******
PEEM4201 ENERGY POLICY AND PLANNING
PEM II
Bendicto Bukyana, *****WASSWA WILLIAM*****
PEEM2206 WORKSHOP PRACTICE II
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
TFS01
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 PEEM I
Derrick Muloogi, *****MARTIN GALIWANGO*****
PEEM1203 Environmental Toxicology
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 PEM II
Rodney Lubega, *****WASSWA WILLIAM*****
PEEM2204 Probability and Statistics
EEE IV
Ian Taremwa, *****MAGARA IRENE******
BCE4202 CONTROL SYSTEMS ENGINEERING
EEE IV
Vincent Rutagangibwa
BCE4205 Digital Signal Processing
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
TFS02
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 PEM II
Farad Sagala, *****WASSWA WILLIAM*****
PEEM2202 RESERVOIR THERMODYNAMICS & FLUID PROPERTIES
EEE II
Joseph Wandera, *****ZIINE JOHN******
EEE2205 WORKSHOP PRACTICE II
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
TV ROOM
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00 BCE I
*****RAYMOND AMANYA*****, *****WASSWA WILLIAM*****
DVS1203 Political Economy of Africa and Development
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00 BCE II
DVS2201 Citizenry, Professionalism, Globalization and Entrepreneurship
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
University Inn Main Hall
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top

2020/2021 END OF SEMESTER II FINAL EXAMINATIONS TIMETABLE (NON MEDICAL)
University Inn Small Hall
Monday, 22nd November 2021 Tuesday, 23rd November 2021 Wednesday, 24th November 2021 Thursday, 25th November 2021 Friday, 26th November 2021 Saturday, 27 November 2021 Sunday, 28th November 2021 Monday, 29th November 2021 Tuesday, 30th November 2021 Wednesday, 1st December 2021 Thursday, 2nd December 2021 Friday 3rd December 2021
08:00-9:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
Timetable generated with MUST CENTRAL TIMETABLNG SYSTEM on 11/27/21 8:11 AM

Back to the top